Karın Germe Abdominoplasti

Karın Germe Abdominoplasti

 

Karın germe özellikle doğum yapmış veya aşırı kılo vermiş kişilere yapılan erkek veya bayana yapılan estetık ameliyattır.

karın germe ameliyatında özellikle doğum yapmış hastalrda doğum sonrası sarkmalar,çatlaklıklar karındaki gevşeme veya karnın   dışarda hamile gibi gevşemesini düzeltmek mümkün olabilir.

Karın germe ameliyatı yaptığımız hastların hepsi doğum yapmış kişiler değildir.

 Özellikle çok yuksek kilolardan çok düşük kılolara düşen erkek veya bayan hastalarımızda bu konuda daim olmakta.

Karın germe ameliyatında amaç o bölgedeki çatlaklıkları yok etmekle birlikte karnı sıkılaştırmak germek ve içindeki karın kaslarınıda sıkı bir şekle getirmektir.

Sadece bu işlem karnı sarkmış gevşemiş hastalarımız için geçerli iken eğer hasta kılolu ise bu işleme ek olarak özellikle bel ve karnın üst kısmındaki yağları almak içinkombine olan  lipocustıonıda eklemek gerekir.karın germe yaarken sadece karnı germiyoruz aynı zamandada ya alma işleminide uyguluyoruz.

Bazı hastalarda ise hasta zayıf ince ise sadece karın germe yeterli olmakta bununla beraber karın kaslarında bir gevşeme olmuş ise bunlarıda sıkıştırmak mümkün olabilir.

Karın germe ameliyatı olabilmesi için neler yapmak gerekir?

Karın germe  ameliyatı olabilmek için öncelikle bir plastık cerrahla estetik cerrahla görüşmesi gerekir.ve hasta bu işlemle ilgili olarak düşündüğü soruları var ise veya bu işlemi neden yaptırmak istediği ile ilgili olarak öncelikle bir muayeneye gelmesi şarttır.

muayene esnasında biz hastanın vucudunu değerlendirip genel muayenesini yapıp nasıl bir operasyon olacağını ne yapıcağımızı ne planlıcağımızı hasta ile birlikte tartışmakta birlikte karar vermekteyiz.

Herkes karın germe olabilirmı?

Herkes karın germe olabilirmi ? Hayır.herkes karın germe ameliyatı olamaz.karın germe olabilmeniz için mutlaka karnınızın gevşemiş olması gerekir.herşeyden önce ön şart budur.

Bununla beraber eğer hastanın alt karnında mevcut olan çatlaklıkları var ise bu tıp hastalarda karın germe için uygun adaylardır.bununla beraber 3.olarak soyleyebileceğim hastanın karnında bir gevşeme özellikle doğum yapmış hastalar için geçerlidir.bu tıp hastalarda karın germe için uygun adaylardır.

Karın germe yapan bir kişi tekrar doğum yapabilirmi?

Karın germe olan bir kişi tekrar doğum yapabilir fakat bu bu doğumu yapabilmesi için üzerinde 1 sene geçmesi gerekir.

1.şart budur.2.si ise hasta normal doğum sırasında 9-10 kilo almak yeterlidir ancak kişi  15-20-30 kilo alıp doğumugerçekleştirirse tabiiki karnı deforme olmuştur.

eğerki hastamız tekrar doğum yapacaksa bu doğum esnasında alacağı kilo maksimum 10 kilodur.eğerki bunun üzerine çıkarsa karnında tekrar deforme olacağını tekrar gevşeme,çatlaklıklar olacağı söz konusu olabilir ancak söz konusu kilonun üzerine çıkmazsa ameliyatından herhangi zarar gözmez ve isteyen kişi karın germe ameliyatından sonra tekrar doğum yapabilir.

13 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

 1. elif ***OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  ben 3 çocuk annesi bir bayanım doğumlardan sonra karın bölgemde aşırı sarkma ve çatlak oluştu karın germe ameliyatı olursam sarma ve çatlaklıklardan tamamen kurtula bilirmiyim.ve acısısezeryan gibimi teşekür ederim.

 2. osman***OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  ben kilolu bir beyim kilolarimdan kurtulmak istiyorum 33 jasindayim 175cmboy 112 kg . buna cozum istiyorum.

 3. merhas***OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Merhaba ben almanyadan burun estetigi ameliyatlari hakkinda bilgi almak icin sormak istedim
  1-burun estetigi fiyat
  2-burun estetigi suresi
  3-burun estetigi sonrasi tampon takiliyormu
  4-burun estetigi icin ne kadar izin almaliyim
  tum bu sorularimi cevaplayip mail atarsaniz cok sevinirim

 4. TAN ***OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  merhaba ben karin germe operasyonunun fiyatini ogrenmek istiyorum tesekurler

 5. hatice ***OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  selam benim henuz karnim sarkmadi ama yanlarimin yagi cok, henuz 17 yasindayim bu karin germe operasyonu uygulanabilirmi? olsada bende fiyatini ogrenmek istiyorum. tesekkurler.

 6. Karın GermeOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Fatih bey merhaba ben yaklaşık olarak 4 aydır diyet yapıyorum 12 kilo verdim ama göbeğimde ve kollarımda aşırı derecede sarkma oldu ne yapmam gerekitor

 7. Burun estetiğiOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Burun estetiği

  Merhaba benim size sormak istediğim burun estetiği ameliyatları için kaç yaşında olmak lazım
  Burun estetiği ameliyatı için kaç gün izin almam gerekiyor
  Burun estetiği ameliyatı sonrasındaki şişlikler ne zaman geçecek
  Burun Estetiği ameliyatları fiyatları ücretleri hakkında bilgi

  Sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim teşekkürler

 8. Kepçe Kulak EstetiğiOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Kepçe kulak estetiği ameliyatları fiyatları ne kadardan başlıyor lütfen cevaplarmısınız teşekkürler ….

 9. Burun EstetiğiOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Burun Estetiği ameliyatları hakkında e mailime detaylı bir bilgi yollarmısınız

 10. karın Germe AmeliyatıOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Karın germe estetiği ameliyatları hakkında genel bilgi alabilirmiyim yani daha önce ameliyat olmuş hastaların görüntüleri varmıdır sizde görsem bende hemen gelebilirim teşekkürler .

 11. Karın GermeOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Merhabalar yaklaşık olarak 2 yıldır diyetisyen kontrolünde zayıflıyorum tam olarak 2 yılda 28 kilo verdim ama vücudumda aşırı derecede deformeler oldu bil hassa karın bölgemde inanılmaz bir sarkmaa oldu her sabah ve akşam olmak üzere 300 mekik çekiyorum sabahşları yürüyüş yapıyorum ama göbeğimdeki asarkma beni çok üzüyor karın germe ameliyatı ile bu sorunumdan kurtulabilirmiyim teşekkürler

 12. Burun estetiğiOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Merhaba burun estetiği fiyatları hakkında bilgi rica edicektim teşekkürler

 13. EstetikOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  merhaba ben daha önce almanyada estetik ameliyat olmuştum oradaki bir hastanede ama sedece burnumdaki eti aldılar ama burnumdaki kemeridüzeltmediler ben şimdi istanbuldayım ve burnumu gelmişken bu amelityatların uzmanına göstermek ve yaptırmak istedim bu konuda fatih bey bir fenomen olmuş durumda benim merek ettiğim bu ameliyatın fiyatı ne kadar lütfen cevabını bana mail olarak atarmısınız .

 14. merdanOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Merhabalar oncelikle kolya gelsin uzun zamandan beri estetik ameliyat olmak istiyorum Burun Estetiği olmak istiyorum bir çok Estetik Cerrah araştırdım ve sonucunda Dr Fatih beyde karar kıldım kendisi konusunda kendini ispatlamış biri bu gerçek almanyada ve hollandada kendisini tanımayan yok bütün akrabalarım istanbulda kendisine ameliyat oldu ve bende olmak istiyorum ameliyat bittiğinde size buradan yazarım

 15. GülersunOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Iyi güler dr. Bey ben iki cocuk annesiyim dogumlardan kalma catlaklarim var birazda sarkma var karin germe ameliyati nedir ve ücreti hakkinda bilgilendirirseniz cok sevinirim kesin bu catlaklardan kurtulurmuyum cok istiyorum rahatsiz oluyorumm simdikten cok tsk

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!