Yağ enjeksiyonu ile Dolgu

Yağ enjeksiyonu ile Dolgu

 

Yağ enjeksiyonu ve dolgu hakkında özet bilgiler vermek gerekirse bu ameliyatlara doku enjeksiyonu operasyonları da denmektedir. Yağ enjeksiyonu ile aşırı kırışmış veya çukurlaşmış yüz derisindeki kısımları dolgunlaştırma, dudakları kalınlaştırma yapılabilmektedir.

Bu estetik işlem için yine kişinin kendisinden liposakşın ile yağ alınır. Bu işlem özel enjektörle yapılır. Alınan yağ dokuları birtakım işlemlerden geçirilerek yıkanır.

Sonra yine bu iş için yapılmış özel iğne ve enjektörlerlegereken bölgelere hazırlanan yağ dokusu enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu ile istenen bölge dolgunlaşır ya da kalınlaşır. Estetik işlem süresi her bir uygulama bölgesi için ortalama 15 dakika kadar sürebilmektedir ve anestezi lokal veya genel olabilir.

Yağ dokusu çok dayanıksızdır. Kolayca parçalanır. Yağ dokusu enjekte edildikten sonra uygulama bölgesinde hafif şişlik ödem ve kızarıklık oluşabilir. Ödem birkaç günde geçecektir.

Yağ enjeksiyonunda birtakım riskler vardır. Bu risklerin oluşması durumunda düzeltmek için ek girişim, ya da tekrar yağ enjeksiyonu gerekebilir. Enjekte edilen yağ genellikle kısmen tutar. Bu tutma oranı, nakledilen yağ dokusunun yeni yerinde beslenmesine bağlıdır.

Eğer yatak dokusu ile beslenme bağlantısı iyi kurulamazsa yağ dokusu parçalanır ve erir. Bu durumda enjekte edilen yağ dokusunun tamamen erime şansı vardır.

Bunun dışında iki taraflı yani sağlı sollu uygulamalarda iki tarafta yağ dokusu asimetrik eriyebilir ve bir süre sonra iki taraf arasında fark oluşabilir. Bunun düzeltilmesi için de tekrar yağ enjeksiyonu ile dolgu gerekebilir.

Yağ enjeksiyonu ile dolgu hazır dolgu maddelerine göre daha ucuzdur çünkü yağ enjeksiyonu daha kalacı bir sonuç verebilir. Dolgu maddeleri ise belli bir süre sonunda tamamen erimektedir.

8 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

 1. sibelOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  gözaltı torbalarım ve dudak kenar çizgilerime göbekten alınan yağ enjeksiyonu yaptırdım 3yılı geçti arada sol dudak kenarım şişiyor felden flash kullanınca 2 günde geçior neden sişiyor?bu durumdan çok rahatsızım ne önerirsiniz? uzaylı olmadım ama bi şey yaptırıldığı belli aslında pişmanım gözaltı torbalarımı aldırsaydım sizce daha mı iyi olurdu yağ enjeksiyonu yerine? birde dudak üstündeki leke bıyık görünümünde beni rahatsız edior 2 yıldır var lazer yaptırsam yağ enjeksiyonunu eritirmi yada yan etkisi olurmu siz ne önerirsiniz ?izmirde oturuyorum yönlendirceğiniz bir merkez var mı? solaryuma hiç girmiorum girsem yağ enjeksiyonu için zararlı olurmu korkuyorum açıkcası ..yardımınızı bekliorum teşekkür ederim

 2. yeşimOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  benim üst dudagim alt dudagima göre cok ince bundan rahatsizim dolgu yaptircaktim 600 tl istedi doktor bana fazla geldi kalici birsey olmasini istiyorum ne önerirsiniz fiyatınida tahmini olarak bekliyorum tesekurler.

 3. gullu kokOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  sayin dagdelen kendi vucudumdan alinan yagdan yag injeksiyonu istiyorum asagi yukari fiyatini ogrenebilirmiyim.
  Sayin dagdelen burun ucu korijesininde fiyatini ogrenebilirmiyim cevabinizi bekliyorum hoscakalin.

 4. YASEMİN ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  yağ enjeksiyonu ile göğüz buyutmenin etki derecesi.. iz kalma olayı, maxumum iyileşme süreci, fiyatı hakkında bilgi amak istiyorum. ayrıca vucutta lınabilecek fazla yağ yoksa bu uygulama yapılamıyormu! yağ alınacak bölgelerde deformasyon ve iyileşme süreci nasıl oluyor bu konuda bilgi verebilirmisiniz..
  teşekkürler

 5. ADINIZ :oyaOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  merhabalar. benim sorum size kaz ayaklari dedigimiz bölgede kirisiklarin olusmasi, ve psikolojik olarak beni etkilemesi yasim 29 ve cok belirgin göze carpmasi beni üzüyor. sürekli sacimla gizlemeye calisiyorum. yag enjeksiyonunu okudum dinledim ve fazlaca aklima yatti aceba bunlar dogalmi görünüyor yapilinca yoksa diger estetik ve botoxlu kisiler gibi standart bir yuz kalibinami sahip olunuyor? hepsi bir birine benziyor ve cokmu belli oluyor disardan bakilinca? bu konu hakkinda aydinlatici bilgiler verirseniz cok sevinirim. simdiden coook tesekkurler. iyi aksamlar.

 6. yasemin ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  merhaba benim elimde dogum lekesi vardi, greft alinip elime konuldu ve dogum lekesi olan deriler alindi. ancak konulan deri buzustu ve yanmis gibi oldu. baska bir doktora bakildim yag enjeksiyonu ile kok hucre yontemi gibi bir seyler yapcagini soyledi. yalniz bunu kendi klinigindeki ameliyathanede genel anestezi ile yapacagini soyledi. riskleri var midir? hastanede mi yaptirmaliyim?

 7. Tuncay ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Mrb ben 23 yasindayim prblemem kucuklukten gelen
  Asiri ince pnisimin olmasi uzunluk 15 ama kalinlik
  Olarak utanilacak derece de ince kilolu degilm
  67 kiloyum bi fiyat alabilirsem svinirim

 8. ADINIZ ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  27 yaşındayım göz çevresi kırışıklıklarım ve cildimin eski canlılığı kaybolmaya başladı buna bağlı olarak yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum fiyat almak istiyorum bu konu ile ilgili

  Teşekkürler.

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!